Ekibimiz

yılmaz-aslan-956x1024

Prof. Dr. İ. Yılmaz ASLAN

Prof. Dr. İsmail Yılmaz Aslan 1981 Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mezunu olup yüksek lisansını da aynı üniversitede yapmıştır. Kısa bir hakimlik deneyiminden sonra İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde “Özel Hukuk Doktora Programına” kaydolmuştur. Programı 1989 Ocak ayında “Avrupa Topluluğu Rekabet Hukukunda Hakim Durumun Kötüye Kullanılması” adlı tez ile tamamlamıştır. Aynı yıl Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ticaret Hukuku Anabilim Dalında Yardımcı doçent, 1992 yılında ise doçent olarak atanmıştır.

Hem Rekabetin Korunması Hakkında Kanun hem de Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun Hazırlıkları ve Değişiklik çalışmalarına katılmış, DPT Özel İhtisas Komisyonlarında çalışmıştır. Aslan’a Mart 2004 tarihinde, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından Tüketici Kanunu hazırlığına katkıları nedeniyle “Tüketici Hizmet Ödülü“ verilmiştir.

Aslan, 1997-1999 yıllarında Rekabet Kurumu başkanlık danışmanlığı görevinde bulunmuştur. 2005 yılında Uludağ Üniversitesindeki görevinden ayrılarak, İstanbul’da büro kurmuş ve çeşitli Üniversitelerde uzmanlık alanları ile ilgili olarak dersler vermeye ve danışmanlık yapmaya başlamıştır. Bu çalışmalar çerçevesinde Enerji Hukuku ile ilgili boşluğu ve talepleri değerlendirerek bu alanda da akademik çalışmalara başlamış ve üç cilt olmak üzere Enerji Hukuku Kitaplarını yazmıştır.


 Ece Fatma ASLAN (PARTNER)

AHB’ye 2007 yılında katılmış olan ASLAN, Türk ve AB Rekabet Hukuku Uygulamaları, Uluslararası Ticaret ve Sözleşmeler Hukuku, Bankacılık ve Finans, Enerji Hukuku Elektronik Ticaret ve Kişisel Verilerin Korunması alanlarında danışmanlık ve savunmanlık hizmeti vermekte olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden dereceyle mezun olan ASLAN, yüksek lisans öğrenimini aynı Üniversite’de Ekonomi Hukuku programında tamamlamıştır.

 

 

 

 


 JB2N6829-768x1109Orhan ÜNAL (PARTNER)

AHB’ye 2005 yılında katılmış olan ÜNAL, Türk ve AB Rekabet Hukuku, Elektronik Haberleşme Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, Enerji Hukuku, Elektronik Ticaret ve Kişisel Verilerin Korunması Hukuku alanlarında danışmanlık ve savunmanlık hizmetleri vermekte olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir. İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden ikincilik derecesiyle mezun olan ÜNAL, yüksek lisans öğrenimini aynı Üniversite’de Ekonomi Hukuku programında tamamlayarak, LL.M. derecesini almıştır. ÜNAL, İstanbul Üniversitesi’nde Özel Hukuku Programı’nda başladığı doktora öğrenimine hâlen devam etmekte olup, halihazırda tez aşamasındadır.


 

IMG_6432Dilay YEŞİLYAPRAK

AHB’ye 2012 yılında katılmış olan YEŞİLYAPRAK, Rekabet Hukuku, Enerji Hukuku, Sivil Havacılık Hukuku ve Ticaret Hukuku alanlarında çalışmakta olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

2007 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden onur derecesi ile mezun olan YEŞİLYAPRAK, yüksek lisans öğrenimini 2009-2010 yılları arasında Queen Mary University of London’da Rekabet Hukuku alanında tamamlamıştır

 


 

caner-çeşit-768x643Caner Kadir ÇEŞİT

AHB’ye 2014 yılında katılmış olan ÇEŞİT, Rekabet Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, Ticaret Hukuku, Banka ve Finans Hukuku alanlarında çalışmakta olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir. ÇEŞİT lisans öğrenimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlamış olup, yüksek lisans öğrenimine ise Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Sermaye Piyasaları ve Ticaret Hukuku alanında devam etmektedir.


Selim-Uykan_CV-Foto

 

Selim UYKAN

AHB’ye 2014 yılında katılmış olan UYKAN, rekabet hukuku, sözleşmeler hukuku, idare hukuku ile elektronik haberleşme hukuku alanlarında avukatlık ve danışmanlık hizmeti vermekte olup iyi derecede ingilizce bilmektedir.

2013 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olan UYKAN, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Ekonomi Hukuku alanında yüksek lisans öğrenimine devam etmektedir.

 


Nurhayat ŞEN

AHB’ye 2016 yılında katılmış olan ŞEN, Rekabet Hukuku, Sözleşmeler Hukuku ve  İdare Hukuku alanlarında çalışmakta olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Lisans öğrenimini tam burslu tamamlayan ŞEN, 2016 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur.

 

 

 

 

 


Dilan Can KAVAK

AHB’ye 2016 yılında katılmış olan KAVAK, Rekabet Hukuku, Elektronik Haberleşme ve Enerji Hukuku alanındaçalışmakta olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.

2016 yılında TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden ikincilikle mezun olan KAVAK, yüksek lisans öğrenimine İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde, Özel Hukuk alanında devam etmektedir.

 

 

 

 


 

Meltem YAMAN21942408_10156054277896686_1176118104_n

1997 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Halen İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü “Uluslararası Ticaret Hukuku” Yüksek Lisans programına devam etmekte olup, halihazırda tez yazımı aşamasındadır. Üniversiteden mezun olduktan sonra, bir hukuk bürosunda 13 yıl avukatlık ve hukuk danışmanlığı hizmeti vermiş olup, 5 yıl önce, “Yaman Ataç Hukuk Bürosu” adı altında bağımsız büro açmıştır. Özellikle Ticaret Hukuku, Şirketler Hukuku, İş Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, Miras Hukuku alanlarında avukatlık ve danışmanlık hizmeti vermektedir.Son olarak Aslan Hukuk Bürosu ile ortak dava ofisi de kurarak faaliyetlerini genişletmiş bulunmaktadır.

 

IMG_4758


Murat ATAÇ

 

2004 yılında Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. 9 yıl bir hukuk bürosunda avukatlık ve danışmanlık hizmetleri verdikten sonra 2013 yılında “Yaman-Ataç Hukuk Bürosu” adı altında bağımsız bir hukuk bürosu açmıştır. Borçlar Hukuku, İcra-İflas Hukuku, Ticaret Hukuku, Eşya Hukuku, Miras Hukuku, Marka Hukuku alanlarında avukatlık ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. Son olarak Aslan Hukuk Bürosu ile ortak dava ofisi de kurarak faaliyetlerini genişletmiş bulunmaktadır.

 


Foto

 

Müge ÇİFTÇİ

AHB’ ye 2018 yılında katılmış olan ÇİFTÇİ, Ticaret Hukuku, Tüketici Hukuku ve İş Hukuku alanlarında çalışmakta olup yabancı dil olarak İngilizce bilmektedir. ÇİFTÇİ, 2015 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur.

 

 

 


 

PHOTO-2018-09-27-10-48-20

Nihal ÖZKARDEŞ
AHB’ye 2017 yılında katılmış olan ÖZKARDEŞ, Rekabet Hukuku, Sivil Havacılık Hukuku, İdare Hukuku alanlarında çalışmakta olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Lisans öğrenimini tam burslu tamamlayan ÖZKARDEŞ, 2017 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur.

 


150030e9-002f-49cc-b54d-e374f169ac29

Volkan ALKILIÇ

AHB’ye 2017 yılında katılmış olan ALKILIÇ, Rekabet Hukuku, Kişisel Verilerin Korunması Hukuku ve Elektronik Ticaret Hukuku alanlarında çalışmakta olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.

ALKILIÇ, 2017 yılında İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur.